June 22, 2024

Aktorzy drugoplanowi mogą zostać zastąpieni przez sztuczną inteligencję?

Aktorzy drugoplanowi jak cyfrowe awatary? Brzmi niedorzecznie, jednak ciekawy materiał udostępnił serwis npr.org, przeprowadził on wywiad z aktorami drugoplanowymi w popularnych serialach Disney+.

Aktorzy drugoplanowi w serialu Disney+ – Wandavision podczas pandemii jak zeznają byli „skanowani” do różnych ujęć.

Dziesiątki innych aktorów drugoplanowych zostało zaproszonych w to samo miejsce, gdzie jeden po drugim miał rzekomo stanąć przed szeregiem kamer na metalowych platformach za szkłem.

„Wyciągnij ręce. Ręce do środka. Spójrz w tę stronę. Spójrz w tamtą stronę. Pozwól nam zobaczyć twoją przestraszoną twarz. Pokaż nam twoją zaskoczoną minę” – wspomina 47-letnia Rubalcaba o instrukcjach, które otrzymała.

Rubalcaba powiedziała, że aktorzy mieli skanowane twarze i ciała przez około 15 minut. Następnie powstały ich cyfrowe repliki.

Jak zeznali aktorzy nigdy nie dowiedzieli się czy ich cyfrowe avatary zostaną kiedokolwiek użyte na ekranie.

Aktorka Alexandria Rubalcaba, która zarabia 187 dolarów dziennie jako aktor drugoplanowy, powiedziała, że nie wyraziła zgody na wykorzystanie jej cyfrowej repliki w tle jakichkolwiek scen.

„Obawiam się, że sztuczna inteligencja ostatecznie usunie aktorów drugoplanowych. Nie będzie już dla nas pożytku”.

Jak powszechnie wiadomo potencjał sztucznej inteligencji i jej szeroko zakrojony rozwój może „zagrażać” wielu zawodom, ostatnio pisaliśmy o artystach którzy zarzucają twórcom sztucznej inteligencji plagiat.

Czy AI w branży filmowej również zrobi rewolucję? Czy zarzuty są prawdziwe? Na te pytania jeszcze nie znamy odpowiedzi ale z pewnością o tym poinformujemy.

źródło: npr.org

Previous post Zmiana na czele portali horyzontalnych – Interia.pl wyprzedza onet.pl
Next post Tradycyjne żarówki są oficjalnie zakazane w USA.