April 25, 2024
Premiery Smartfonów

Premiery smartfonów jakich jeszcze możemy doczekać się w roku 2024

Rok 2024 do tej pory przyniósł już wiele premier smartfonów. Wystarczy wspomnieć chociażby o takich urządzeniach jak Samsung Galaxy S24, OnePlus 12, Oppo Find X7 czy Xiaomi 14. Ale jeżeli wierzyć pogłoskom oraz zakładając, ze producenci będą się trzymać swoich planów i standardów, to zobaczmy jeszcze kolejne premiery smartfonów w obecnym roku. Powinniśmy, na przykład, otrzymać kolejne nowości od takich firm jak Google, Apple czy Samsung.

AI w nadal w centrum uwagi

Nie powinno być tez dla nikogo niespodzianką, że większość urządzeń będzie wyposażona w nowe funkcje bazujące głownie na zastosowaniu AI czy Generative AI. Wszak rok 2023 był rokiem kiedy, za sprawą głównie Chat GPT, zastosowanie sztucznej inteligencji wdarło się do masowego użytku. Rok 2024 będzie na pewno nieść kontynuacje tego trendu i testowanie rozmaitych aplikacji i sprawdzania użyteczności AI na rożnych polach.

Poniżej lista smartfonów, które powinny ujrzeć światło dzienne w roku 2024.

Google Pixel 8A

Google planuje wprowadzić tańszy telefon Pixel, prawdopodobnie oparty na wersji flagowej Pixel 8, z podobnym procesorem Tensor G3 oraz konstrukcją. Przecieki sugerują, że Pixel 8A będzie niemal identyczny wygląd co Pixel 8. Tradycyjnie telefony serii A różnią się zazwyczaj aparatem i rozmiarem ekranu, co może być zachowane we wprowadzanych modelach w roku 2024 r.

Google Pixel 7A

Dotychczasowe modele, zwłaszcza Pixel 6A i Pixel 7A, ustanowiły standard dla tanich telefonów, oferując zbliżone do flagowych wrażenia. Oczekuje się, że Pixel 8A dostarczy równie atrakcyjny wygląd, świetny aparat i płynne działanie. Tegoroczne modele mają się także skupić na równowadze między nowymi funkcjami bazującymi na sztucznej inteligencji a ulepszeniami wydajności i wyglądu.

Google Pixel 9 oraz Google Pixel 9 Pro

Smartfony Pixel 9 i 9 Pro prawdopodobnie dostaną więcej funkcji opartych na sztucznej inteligencji, inspirowanych modelem AI Gemini używanym w smartfonie Pixel 8 Pro. Google może rozwinąć te funkcje, uwzględniając doświadczenia z Galaxy S24. Model AI Gemini obsługuje podsumowania rozmów i nowe funkcje Galaxy AI.

Google Pixel 8 i Google Pixel 8 Pro // Fotografie producenta

Poza tym spodziewane są także standardowe ulepszenia, takie jak nowy procesor Tensor i poprawy aparatu. Istnieją różnice w prognozach dotyczących rozmiaru ekranu, ale sugeruje się, że Pixel 9 Pro może otrzymać odświeżony design z płaskimi krawędziami.

iPhone 16

Firma Apple tradycyjnie już prezentuje nowe modele iPhone’ów we wrześniu, i nie ma powodu, by sądzić, że w tym roku będzie inaczej. Według zwykle dobrze poinformowanych źródeł, wszystkie wersje iPhone’a 16 zostaną wyposażone w ulepszone mikrofony, poprawiające działanie Siri. Według portalu newsowego Bloomberg modyfikacja powyższa wynika z planów Apple dotyczących doskonalenia funkcji sztucznej inteligencji w iPhonie.

iPhone SE 4

iPhone SE 4 to następca budżetowego smartfona iPhone SE 2022. Wygląda jednak na to, że kolejny budżetowy iPhone firmy Apple może zostać poddany gruntownym zmianom. Tak przynajmniej wynikaz raportów serwisó MacRumors jak i analityka TF International Securities, Minga-Chi Kuo.

Według serwisu MacRumors Apple może zastosować zmodyfikowaną wersję obudowy iPhone’a 14 w kolejnym swoim modelu iPhone SE 4. To oznaczałoby, nie mniej nie więcej, że ​​będzie on miał ekran o przekątnej 6,1 cala w porównaniu z 4,7-calowym w wersji z 2022 roku. Inne funkcje jakie mają pojawić się w kolejnym budżetowym iPhonie, to Face ID, przycisk akcji i ładowanie przez USB-C.

Samsung Galaxy Z Fold 6

Nowości możemy spodziewać się także od koreańskiego giganta. Jeśli Samsung będzie kontynuował swoją regularną rutynę, to nowy smartfon Galaxy Z Fold 6 może pojawić się około sierpnia 2024 roku. To nie jest jednak przesądzone bo np. portal SmartPrix donosi, że może to nastąpić w lipcu tego roku. W nowym modelu ma ponoć zostać zastosowany nowy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 a także Galaxy AI, podobnie jak miało to miejsce w serii Galaxy S24.

Niemałe spekulacje wywołał też jeden z ostatnich patentów Samsunga. Może on wskazywać na to, że smartfon Galaxy Z Fold 6 może po raz pierwszy w historii otrzymać gniazdo S Pen. Takie rozwiązanie znacznie ułatwiłoby przechowywanie i szybki dostęp do rysika. Jednak to póki co jedynie patent więc wcale nie jest powiedziane, że będzie to mieć odzwierciedlenie w rzeczywistym zastosowaniu do serii Z Fold. Inny dobrze poinformowany portal, koreański The Elec, informuje z kolei, że Samsung może natomiast zaskoczyć konsumentów tańszą wersją smartfona Galaxy Z Fold 6. Czas pokaże jak będzie naprawdę

Samsung Galaxy Z Flip 6

Jak pamiętamy Samsung Galaxy Z Flip w wersji piątej stanowił bardzo duży krok naprzód w stosunku do wersji czwartej. A to głównie za sprawą większego ekranu, który umożliwiał korzystanie z urządzenia bez konieczności jego otwierania. Właśnie dlatego nie należy się spodziewać dużych zmian w tej materii w wersji szóstej w kwestii wyglądu.

Urządzenie, które powinno zadebiutować w okolic sierpnia tego roku, może odziedziczyć część cech smartfona Galaxy S24, takie jak nowy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 i funkcje Galaxy AI.

Żródła:
1. SmartPix.com
2. Bloomberg.com
3. cnet.com
4. TheElec.net

Więcej informacji z tej tematyki znajdziecie w kategorii SMARTFONY

GdzieObejrzec.pl
Previous post Festiwal Animator w Poznaniu już w Czerwcu – tematem m.in AI w Animacjach filmowych.
Next post Promocja – Gra Immortals Fenyx Rising PS4 – za 14,25 PLN (Wersja pudełkowa)