April 25, 2024

Festiwal Animator w Poznaniu już w Czerwcu – tematem m.in AI w Animacjach filmowych.

W dniach 25-30 Czerwca 2024 roku odbędzie się w Poznaniu festiwal Animator, jest to jeden z najważniejszych festiwali z branży Animacji w Europie. W tym roku miasto idzie z duchem technologii i zamierza uważnie się przyglądać branży AI w technice produkcji animacji filmowych.

W związku z rozwijającą się technologią AI organizatorzy festiwalu zaprezentują filmy które będą poruszać aspekt kreatywności w AI oraz relacje międzyludzkie co w przypadku AI ma ogromne znaczenie, a także kwestię tożsamości dzieł która jest wspomagana przez sztuczną inteligencję.

Jest to innowacyjny krok w twórczości animacyjnej ze względu na częstą krytykę środowiska filmowego pod kątem łączenia AI z produkcjami filmowymi.

Na festiwalu zobaczymy również najlepsze światowe produkcje filmowe, jest to również szansa dla twórców. Laureat Złotego Pegaza na festiwalu automatycznie zostanie zakwalifikowany do konkursu o statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Więcej informacji na stronie organizatorów:

https://animator-festival.com/

Smartfony i tablety w szkołach Previous post Norwegia daje przykład i wprowadza ogólnokrajowy zakaz korzystania ze smartfonów i tabletów w klasach szkolnych
Premiery Smartfonów Next post Premiery smartfonów jakich jeszcze możemy doczekać się w roku 2024