July 22, 2024

2/3 Amerykanów twierdzi że AI mogłoby ich zastąpić w pracy.

Serwis foxbusiness.com przedstawił ciekawe wyniki badań która mogą niepokoić wszystkich tych którzy obawiają się utraty pracy na rzecz AI.

Z niedawnego badania wynika, że zdecydowana większość amerykańskich pracowników przyznaje, że narzędzia sztucznej inteligencji mogłyby je zastąpić.

Badanie przeprowadzone przez Spokeo wykazało iż 66,6% z 1027 ankietowanych pozytywnie stwierdziło iż sztuczna inteligencja mogłaby ich zastąpić w ich obowiązkach zawodowych. Natomiast aż 74,8 % respondentów przyznało iż czuje z tego powodu obawy o swoją dalszą karierę i przyszłość zawodową.

„Po roku na pierwszych stronach gazet o przejęciu przez sztuczną inteligencję świata nie jest zaskoczeniem, że 2 na 3 osoby uważają, że sztuczna inteligencja może wykonać swoją pracę” – powiedział dyrektor generalny Spokeo, Harrison Tang, w rozmowie z FOX Business.

Czy ten trend również dotrze do Polski i zrewolucjonizuje szczególnie proste prace biurowe? Najbliższe lata przyniosą nam z pewnością odpowiedz na to zagadnienie.

zobacz także:

Previous post „Zetki” coraz mniej decydują się na prowadzenie samochodów – ciekawe wyniki badań.
Palworld Next post Pocket Pair wypuszcza aktualizacje Palworld dla Xbox oraz na wersję Microsoft Store na komputery PC