February 24, 2024

2/3 Amerykanów twierdzi że AI mogłoby ich zastąpić w pracy.

Serwis foxbusiness.com przedstawił ciekawe wyniki badań która mogą niepokoić wszystkich tych którzy obawiają się utraty pracy na rzecz AI.

Z niedawnego badania wynika, że zdecydowana większość amerykańskich pracowników przyznaje, że narzędzia sztucznej inteligencji mogłyby je zastąpić.

Badanie przeprowadzone przez Spokeo wykazało iż 66,6% z 1027 ankietowanych pozytywnie stwierdziło iż sztuczna inteligencja mogłaby ich zastąpić w ich obowiązkach zawodowych. Natomiast aż 74,8 % respondentów przyznało iż czuje z tego powodu obawy o swoją dalszą karierę i przyszłość zawodową.

„Po roku na pierwszych stronach gazet o przejęciu przez sztuczną inteligencję świata nie jest zaskoczeniem, że 2 na 3 osoby uważają, że sztuczna inteligencja może wykonać swoją pracę” – powiedział dyrektor generalny Spokeo, Harrison Tang, w rozmowie z FOX Business.

Czy ten trend również dotrze do Polski i zrewolucjonizuje szczególnie proste prace biurowe? Najbliższe lata przyniosą nam z pewnością odpowiedz na to zagadnienie.

zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post „Zetki” coraz mniej decydują się na prowadzenie samochodów – ciekawe wyniki badań.
Palworld Next post Pocket Pair wypuszcza aktualizacje Palworld dla Xbox oraz na wersję Microsoft Store na komputery PC

Chcesz być na bieżąco?

Obserwuj nas również na facebooku!


This will close in 12 seconds