April 25, 2024
Smartfony i tablety w szkołach

Norwegia daje przykład i wprowadza ogólnokrajowy zakaz korzystania ze smartfonów i tabletów w klasach szkolnych

System edukacji w krajach skandynawskich od dawna uważany jest za jedne z najlepszych na świecie. Tym razem to Norwegia zrobiła krok na jaki nie zdecydował się póki co żaden innych kraj. Mianowicie zakazała używania między innymi smartfonów w szkołach.

Zakaz używania smartfonów w szkołach

Rząd norweski właśnie wprowadził ogólnokrajowy zakaz używania smartfonów i tabletów przez uczniów w klasach w szkołach. A wszystko po to aby poprawić interakcje społeczne uczniów. Polityka taka ma na celu podjecie próby sprostanie wymaganiom jakie stawia przed wszystkimi era cyfrowa. Stawia ona także na pierwszym miejscu zdrowie psychiczne ale także fizyczne najmłodszych pokoleń.

Problemy z czytaniem i pisaniem

Decyzja o zakazie używania smartfonów i tabletów w norweskich klasach wynika z obaw związanych ze spadkiem umiejętności czytania i niekorzystnymi skutkami zbyt długiego czasu spędzanego przed ekranem czy to smartfona czy innych elektronicznych urządzeń przenośnych.

Zakaz używania smartfonów w szkołach.

Wyeliminowanie tych czynników rozpraszających ma na celu stworzenie bardziej angażującego i interaktywnego środowiska uczenia się. Wczesne badania i eksperymenty dostarczyły obiecujących wyników, w tym na przykład wzrost ilości czasy poświęconego przez dzieci na zabawę fizyczną podczas przerw między lekcjami a także bezpieczniejsze środowisko w sytuacjach takich jak np. zajęcia na siłowni. Posunięcie na jakie zdecydował się rząd norweski jest postrzegane jako kluczowy krok w kierunku złagodzenia negatywnego wpływu czasu spędzanego przed ekranem na umiejętności rozwojowe i społeczne zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Część większego planu i przykład dla innych

Obecna inicjatywa ma być jedynie jednym z pierwszych elementów większego planu mającego na celu uporanie się z wyzwaniami i problemami jakie niesie ze sobą era cyfrowa. Obecnym posunięciem rząd norweski chciał zapewnić precedens oraz przykład postępowania dla innych krajów które zmagają się z podobnymi problemami. Norwegowie maja nadzieje, ze swoim przykładem zachęca inne kraje do podobnych kroków i także do zwiększenia wysiłków mających na celu podołanie wyzwaniom jakie niesie obecna era.

Źródło: bnnbreaking.com

Final Fantasy VII Previous post Nadchodzi Final Fantasy VII Rebirth. Premiera na PS5 już 29 lutego 2024!
Next post Festiwal Animator w Poznaniu już w Czerwcu – tematem m.in AI w Animacjach filmowych.