April 25, 2024
Xiaomi

Nadchodzące premiery smartfonów: Xiaomi 14, Oppo F25 Pro i więcej.

W najbliższych dniach spodziewane są premiery smartfonów, w tym kilku flagowych modeli znanych producentów. Najważniejszym wydarzeniem będzie z pewnością prezentacja najnowszych modelu z półki telefonów premium od Xiaomi, która odbędzie się w nadchodzący weekend. Firma Xiaomi planuje zaprezentować swoje nowości przeznaczone na globalne rynki.

Ponadto premiery mają także mieć urządzenia / modele ze średniej półki, a także budżetowe propozycje od takich firm jak Realme i Oppo. Interesującym jest na pewno także fakt, że również firma Meizu również zaprezentuje swój nowym model z najwyższej półki, pomimo tego, że jeszcze nie tak dawno ogłaszała wycofanie się z branży smartfonów.

Poniżej krótki opis modeli, które mają w najbliższym czasie zadebiutować:

Seria Xiaomi 14:

Seria Xiaomi 14 zostanie zaprezentowana na rynkach międzynarodowych już 25 lutego. Oczekuje się, że firma wprowadzi od razu dwie nowości: standardowy model Xiaomi 14 oraz bardziej zaawansowany Xiaomi 14 Ultra.

Podstawowy model Xiaomi 14 wyposażono w 6,36-calowy ekran OLED o rozdzielczości 1,5K LTPO i częstotliwości 120 Hz. Napędza go układ Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Zestaw fotograficzny składa się z potrójnego aparatu o rozdzielczości 50 MP, dostrojonego przez Leica, z teleobiektywem 3,2x. Telefon zasilany jest przez akumulator o pojemności 4610 mAh, a szybkość ładowania przewodowego wynosi 90 W. Dodatkowo, posiada on także opcję ładowania bezprzewodowego o mocy 50 W.

Z kolei model bardziej zaawansowany, Xiaomi 14 Ultra posiada większy, 6,73-calowy ekran OLED o rozdzielczości QHD+ LTPO 120 Hz. Również ten model napędzany jest przez procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. System fotograficzny składa się tutaj nie z trzech a z czterech kamer Leica 50 MP, wyposażonych w zmienną przysłonę i obiektyw peryskopowy 5x. Telefon ten zasilany jest przez akumulator o pojemności 5300 mAh. Moc ładowania przewodowego jest taka sama jak w modelu podstawowym, większa jest natomiast moc ładowania bezprzewodowego i wynosić będzie 80 W

Realme 12 Plus:

Oficjalna premiera smartfona Realme 12 Plus w Chinach odbędzie się już 27 lutego. Model ten zostanie zaprezentowany wraz z modelami Realme 12 Pro i Realme 12 Pro Plus. Urządzenia tę będą wyposażona w 6,67-calowy wyświetlacz FHD+ 120 Hz, procesor MediaTek Dimensity 7050 SoC, oraz główny aparat Sony LYT-600 o rozdzielczości 50 MP. Akumulator tego smartfona ze średniej półki będzie mieć pojemność 5000 mAh i funkcję ładowania przewodowego o mocy 67W. Nie wiadomo póki co kiedy będzie on mieć premierę w Europie i w Polsce.

OPPO F25 Pro 5G:

Premiera smartfona Oppo F25 Pro 5G planowana jest na 29 lutego. Według różnych przecieków i zwiastunów, smartfon ten będzie wyposażony w 6,7-calowy wyświetlacz OLED 120 Hz, główny aparat 64 MP, dodatowy aparat do selfie 32 MP, układ MediaTek Dimensity 7050, stopień ochrony IP65, akumulator o pojemności 5000 mAh i obsługę ładowania przewodowego o mocy 67 W. Więcej informacji na temat tego smartfona już wkrótce w osobnym wpisie.

Meizu 21 Pro:

Premiera smartfona Meizu 21 Pro zaplanowana jest na 29 lutego. Co ciekawe, niedawno firma ogłosiła wycofanie się z rynku smartfonów. Pomimo tej deklaracji okazało się, że jednak wypuści swój ostatni planowany smartfon zgodnie z planem. Urządzenie ma posiadać procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, rzadko spotykany wyświetlacz OLED 2K, ultradźwiękowy czujnik odcisków palców w ekranie o większej powierzchni i obsługę ładowania przewodowego o mocy 80 W. Więcej na temat tego urządzenia znajdziecie także u nas wkrótce w osobnym wpisie.

Źródło: Gizmochina.com

Więcej informacji z kategorii smartfonów znajdziecie w naszym serwisie TUTAJ.

Suicide Squad: Kill The Justice League Previous post Suicide Squad: Kill the Justice League / Legion Samobójców: Śmierć Lidze Sprawiedliwości. Premiera już 2 lutego!
Next post Honor Magic 6 Pro – Trailer zapowiadający nowego Smartfona (Wideo).