June 22, 2024

Microsoft „Uśmierca” Cortanę z początkiem sierpnia.

Cortana to aplikacja firmy Microsoft która pełni funkcję wirtualnego asystenta, została wprowadzona w 2014 roku. Podobnie jak Siri – czyli wirtualny asystent od firmy Apple pozwalała wykonywać szereg zadań za pomocą poleceń głosowych.

Dlaczego Microsoft rezygnuje z cortany? Powód jest prosty firma zamierza postawić na sztuczną inteligencję.

Cortana będzie nadal dostępna w aplikacjach takich jak Outlook i Microsoft Teams. Jednak nawet to może wkrótce zostać zakończone. Firma twierdzi, że skupi się teraz na Bing Search i Windows Copilot, które są obsługiwane przez generatywną sztuczną inteligencję.

„Od sierpnia 2023 r. nie będziemy już obsługiwać Cortany w systemie Windows jako samodzielnej aplikacji. Jednak nadal możesz uzyskać dostęp do zaawansowanych funkcji zwiększających produktywność w systemach Windows i Edge, które mają zwiększone możliwości sztucznej inteligencji” — mówi Microsoft. „Cieszymy się, że możemy wprowadzać innowacje i wykorzystywać sztuczną inteligencję, aby pomóc Ci pracować mądrzej i szybciej”.

Czy podobny los czeka Siri? Czas pokaże jednak wraz z rozwojem sztucznej inteligencji taki scenariusz należy brać pod uwagę.

One thought on “Microsoft „Uśmierca” Cortanę z początkiem sierpnia.

Comments are closed.

Previous post Chiny rozważają ograniczenie czasu korzystania przez dzieci ze smartfonów.
Next post „Badaczom” udało włamać się do Tesli aby uzyskać bezpłatną aktualizację.