February 24, 2024

Microsoft „Uśmierca” Cortanę z początkiem sierpnia.

Cortana to aplikacja firmy Microsoft która pełni funkcję wirtualnego asystenta, została wprowadzona w 2014 roku. Podobnie jak Siri – czyli wirtualny asystent od firmy Apple pozwalała wykonywać szereg zadań za pomocą poleceń głosowych.

Dlaczego Microsoft rezygnuje z cortany? Powód jest prosty firma zamierza postawić na sztuczną inteligencję.

Cortana będzie nadal dostępna w aplikacjach takich jak Outlook i Microsoft Teams. Jednak nawet to może wkrótce zostać zakończone. Firma twierdzi, że skupi się teraz na Bing Search i Windows Copilot, które są obsługiwane przez generatywną sztuczną inteligencję.

„Od sierpnia 2023 r. nie będziemy już obsługiwać Cortany w systemie Windows jako samodzielnej aplikacji. Jednak nadal możesz uzyskać dostęp do zaawansowanych funkcji zwiększających produktywność w systemach Windows i Edge, które mają zwiększone możliwości sztucznej inteligencji” — mówi Microsoft. „Cieszymy się, że możemy wprowadzać innowacje i wykorzystywać sztuczną inteligencję, aby pomóc Ci pracować mądrzej i szybciej”.

Czy podobny los czeka Siri? Czas pokaże jednak wraz z rozwojem sztucznej inteligencji taki scenariusz należy brać pod uwagę.

One thought on “Microsoft „Uśmierca” Cortanę z początkiem sierpnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Chiny rozważają ograniczenie czasu korzystania przez dzieci ze smartfonów.
Next post „Badaczom” udało włamać się do Tesli aby uzyskać bezpłatną aktualizację.

Chcesz być na bieżąco?

Obserwuj nas również na facebooku!


This will close in 12 seconds