April 23, 2024

TikTok ukarany grzywną za naruszenia prywatności dzieci.

Jak donosi dziennik theguardian.com TikTok czyli Chińska aplikacja firmy ByteDance która przebojem podbiła cały świat, a szczególnie upodobały ją sobie dzieci i młodzież, została ukarana grzywną.

Wielka Brytania nałożyła grzywnę w wysokości 12,7 miliona funtów za nielegalne przetwarzanie danych 1,4 miliona dzieci poniżej 13 roku życia.

TikTok ma zostać ukarany grzywną w wysokości potencjalnie milionów funtów za naruszenie prywatności dzieci po orzeczeniu unijnego regulatora ochrony danych.

Europejska Rada Ochrony Danych poinformowała, że podjęła wiążącą decyzję w sprawie chińskiej platformy udostępniania plików wideo w sprawie przetwarzania przez nią danych dzieci.

Regulator „przyjął decyzję o rozstrzygnięciu sporu” po tym, jak Tiktok złożył zastrzeżenia prawne do wcześniejszego orzeczenia w Irlandii, gdzie znajduje się europejska siedziba firmy. Oczekuje się, że grzywna zostanie nałożona w ciągu najbliższych czterech tygodni.

Decyzja UE jest następstwem dochodzenia wszczętego w 2021 r. przez komisarza ds. ochrony danych w Irlandii w sprawie poziomu zgodności TikTok z unijnym ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych oraz sposobu, w jaki traktuje on dane dzieci w wieku od 13 do 17 lat.

Warto również zauważyć iż platforma TikTok ogłosiła szereg nowych funkcji dla użytkowników z Europy w celu poprawy zgodności nowych regulacji Unii Europejskiej dotyczących treści.

źródło: theguardian.com

One thought on “TikTok ukarany grzywną za naruszenia prywatności dzieci.

Comments are closed.

Previous post Nasa odzyskała łączność z Sondą Voyager 2.
Next post Sztuczna inteligencja obserwuje i doradza w zakupach – eksperyment w Japonii.