May 28, 2024

Osoby pracujące w trybie Home Office obniżają emisję gazów cieplarnianych o ponad 50 % – ciekawe badanie.

Dziennik The Guardian przedstawił bardzo ciekawe wyniki dotyczące pracy w trybie Home Office.

Z badań wynika iż osoby, które przez cały czas pracują zdalnie, wytwarzają o ponad połowę mniej gazów cieplarnianych niż ich koledzy którzy jezdzą do biura.

Badanie wykazało, że pracownicy w USA, którzy przez cały czas pracowali z domu, zmniejszą emisję gazów cieplarnianych o 54% w porównaniu z ich „biurowymi” kolegami.

Jednak z badań opublikowanych w Proceedings of the National Academy of Sciences wynika, że tryb pracy hybrydowej nie jest aż tak przyjazny dla naszej planety – co jest w pełni zrozumiałe.

W przypadku 1 dnia pracy zdalnej spadek emisję wyniósł zaledwie 2%.

W przypadku Home Office 2 lub 4 dni w tygodniu zmniejszyła się emisja danej osoby nawet o 29% w porównaniu z pracownikami dojezdzającymi do pracy.

Naukowcy z Cornell University i Microsoft wykorzystali wiele zbiorów danych, w tym własne dane pracowników Microsoftu na temat zachowań związanych z dojazdami do pracy i pracą w trybie home office, aby modelować przewidywaną emisję gazów cieplarnianych wytwarzaną przez pracowników biurowych, pracowników zdalnych i pracowników hybrydowych w USA, badając pięć kategorii emisji, w tym zużycie energii w biurach i miejscach z których pracowali.

Ustalili, że technologie informatyczne i komunikacyjne mają znikomy wpływ na ślad węglowy poszczególnych osób.

Głównymi przyczynami mniejszej emisji gazów cieplarnianych przez pracowników zdalnych było mniejsze zużycie energii w biurze, a także mniejsza emisja zanieczyszczeń podczas codziennych dojazdów do pracy zarówno środkami masowej komunikacji jak i autami prywatnymi bądz służbowymi.

Niestety (dla planety) po pandemii Covid – 19 trend pracy z domu się odwrócił i wiele firm zdecydowało się na to aby pracownicy na nowo pracowali z biura.

Opracowane na podstawie informacji z theguardian.com

One thought on “Osoby pracujące w trybie Home Office obniżają emisję gazów cieplarnianych o ponad 50 % – ciekawe badanie.

Comments are closed.

Previous post iPhone 15 wyjdzie z ładowarką USB-C.
Next post Amerykanie są gotowi zarabiać mniej w zamian za przywilej pracy zdalnej – ciekawy wynik badań.