June 22, 2024

Ciekawe badanie – ponad połowa rodziców nie wie jak wychować dziecko do lat 6 bez smartfona.

Dziennik Thesun przedstawił ciekawe wyniki badań, w ankiecie przeprowadzonej na 1000 respondentach, zarówno wśród matek jak i ojców wynika że 61 % z badanych nie wie jak wychować obecnie dziecko do lat 6 bez używania smartfona.

Jak stwierdzili badani ich urządzenia są najbardziej pomocnymi narzędziami w wychowywaniu maluchów.

Co więcej średnio wśrod badanych wynika iż w przeciągu tygodnia rodzice robią +/- 23 zdjecia swoich pociech i korzystają ponad 70 razy z wyszukiwarki w celu szukania odpowiedzi na pytania lub porady.

Z badania wynikło również iż rodzice (39%) 2 razy częściej przekraczają limit danych niż ta sama grupa badanych która dzieci nie posiada.

Ankieta została zlecona przez dostawcę sieci, firmę Three UK, która współpracuje z organizacją charytatywną zajmującą się włączeniem cyfrowym, Good Things Foundation w ramach swojego National Databank.

Aislinn O’Connor z Three UK powiedziała:

„Wiemy, jak ważną rolę odgrywają telefony w życiu ludzi.

„Jak pokazują badania, rola ta staje się jeszcze ważniejsza po urodzeniu dziecka – telefon staje się kluczowym dodatkiem do rodziny, pełniąc rolę artysty, lekarza, łącznika i wielu innych w życiu codziennym.

„Dzięki naszej współpracy z Good Things Foundation zapewnimy ludziom w całym kraju dostęp do Internetu, a tym samym tysiące rodziców będą mogli używać swoich telefonów jako pomocnej dłoni w swojej nowej rodzinie”.

Dodatkowo badanie przeprowadzone za pośrednictwem OnePoll.com wykazało, że 74 % twierdzi, że ich telefon pomógł im w naprawdę trudnych chwilach rodzicielskich.

Na pytanie, do czego najczęściej używają swojego urządzenia, 67 % rodziców robi zdjęcia, 62 % wysyła wiadomości WhatsApp, a sześciu na dziesięciu często sprawdza pogodę.

Previous post Twórcy Dungeons & Dragons sprzeciwiają się AI do generowania grafik.
tiktok logo Next post Co drugi dorosły Amerykanin opowiedział się za zakazaniem TikToka – Wyniki badania.