July 22, 2024

Twórcy Dungeons & Dragons sprzeciwiają się AI do generowania grafik.

Rozwój AI jest już widoczny w każdej dziedzinie gospodarki od branży muzycznej, poprzez filmy jak i gry komputerowe.

Twórcy serii Dungeons & Dragons zabronili ilustratorom, aby korzystali z narzędzi sztucznej inteligencji do tworzenia grafiki dla serii fantasy.

Seria gier fabularnych Dungeons & Dragons jak twierdzą producenci ma być fantazyjna, co za tym idzie nie zobaczymy czarowników, druidów, scenerii oraz innych postaci wygenerowanych przez narzędzia sztucznej inteligencji po które chętnie sięgają graficy.

Stało się tak na skutek grafiki która ujrzała światło dzienne w portalu społecznościowym, fani serii zaczeli zadawać pytanie czy to dzieło człowieka?

Hasbro, czyli właściciel D&D stwierdził iż jeden z ilustratorów który od wielu lat tworzy grafiki na potrzeby serii wykorzystał sztuczną inteligencję do stworzenia zleconej grafiki do nadchodzącej książki.

Nie spodobało się to producentom i stwierdzili iż nie będzie wykorzystywana sztuczna inteligencja do pracy nad grafikami.

„Dokonujemy przeglądu naszego procesu i aktualizujemy nasze wytyczne dla artystów, aby było jasne, że artyści muszą powstrzymać się od korzystania z generowania grafiki AI jako części procesu tworzenia grafiki do tworzenia D&D”.

Opublikowała firma w komunikacie.

Jest to bardzo odważna decyzja w stosunku do sztucznej inteligencji ponieważ większość firm stawia na rozwój i wykorzystywanie AI w codziennej pracy, jednak taka decyzja może przynieść bardzo korzystne efekty. Grafiki stworzone przez prawdziwych ludzi a nie wygenerowane przez urządzenia mają większą „Oryginalność” w szczególności w dziedzinie fantasy.

Previous post Niewinna kobieta w ciąży mogła zostać skazana na skutek błędu oprogramowania.
Next post Ciekawe badanie – ponad połowa rodziców nie wie jak wychować dziecko do lat 6 bez smartfona.