June 22, 2024

Chiny rozważają ograniczenie czasu korzystania przez dzieci ze smartfonów.

Chiny planują wprowadzenie ograniczeń czasu używania smartfonów przez osoby niepełnoletnie.

Cyberspace Administration of China (CAC) zaproponowała projekt przepisów, które ograniczyłyby czas używania smartfonów przez dzieci poniżej 18 roku życia do maksymalnie dwóch godzin dziennie. Dla 16-17 latków okres ten wynosiłby 2 godziny na dobę. Dla dzieci od 8 do 15 roku życia wynosiłby limit 1 godzinę dziennie. Natomiast dla dzieci poniżej 8 roku życia byłoby to tylko 40 minut.

Projekt zakazywałby również jakiegokolwiek użytkowania między 22:00 a 6:00. Telefony musiałyby mieć tryb łatwego dostępu, który pozwala rodzicom ograniczać to, co widzą dzieci, i pozwalać dostawcom internetu na wyświetlanie treści odpowiednich do wieku. Dzieci poniżej trzeciego roku życia byłyby ograniczone do piosenek i innych form audio, podczas gdy dzieci w wieku od 12 lat mogą oglądać materiały edukacyjne i informacyjne. Byłyby wyjątki dla regulowanych treści edukacyjnych i służb ratunkowych.

Projekt ma na celu ograniczenie rosnącego uzależnienienia osób młodych od smartfonów. Chiński rząd obawia się, że długotrwałe korzystanie z urządzeń mobilnych, gier i usług może być szkodliwe dla rozwoju dzieci. Kraj już teraz ogranicza młodych ludzi do trzech godzin grania w gry wideo online tygodniowo.

Projekt jest w chwili obecnej konsultowany społecznie i nie wiadomo jak potoczą się jego dalsze losy.

źródło: engadget.com

Previous post Tradycyjne żarówki są oficjalnie zakazane w USA.
Next post Microsoft „Uśmierca” Cortanę z początkiem sierpnia.