April 23, 2024
NFT

NFT w wydaniu Poczty Polskiej

Poczta Polska raczej nie kojarzy nam się z nowoczesnością. Zazwyczaj wchodząc do punktu widzimy wnętrze niemal niezmienione od wielu lat – te same sterty paczek, druczki, prasa i artykuły papiernicze, które kupujemy przy okazji… Poczta Polska stara się jednak nadążać za rozwojem technologicznym i poza pewnymi usprawnieniami funkcjonowania, wprowadziła też takie nowinki (np. w zakresie NFT) jak kryptoznaczki. Nowocześni użytkownicy mogą więc zacząć tworzyć cyfrowe albumy.

NFT
Źródło: https://filatelistyka.poczta-polska.pl/sklep_pl/index.php5

Kolekcja tokenów Poczty Polskiej „POLSKA W KOSMOSIE” to 5 rodzajów znaczków cyfrowych, z których każdy powiązany jest z wersją papierową. Znaczków papierowych można oczywiście używać w tradycyjny sposób – naklejając je na listy.

Nabywcy pierwszego wydania znaczków mogą też liczyć na dodatek w postaci Tokenów Filatelistycznych, wymienialnych na kryptoznaczki z ustalonej kategorii.

Autorem kolekcji jest Roch Stefaniak, twórca wielu tradycyjnych znaczków, od lat współpracujący z Pocztą Polską. Z produkcję odpowiadają Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. oraz firma ArchXS Dariusz Tyszka.

Cena pakietu (znaczek NFT + tradycyjny) wynosi 18,50 zł. Ma więc być dostępna dla każdego.

Podczas kupna znaczka nie jest wymagany portfel kryptowalutowy. Będzie on potrzebny dopiero w razie sprzedaży. Sam znaczek można kupić i przechowywać w papierowym „portfelu”. Przenieść go do cyfrowego można za pomocą kodu QR, zeskanowanego z papierowej wersji.

Poczta Polska zadbała o dostępność i łatwość obsługi kolekcji. Dzięki temu mogą ją nabyć osoby nieposługujące się kryptowalutami i chcące np. sprawić komuś oryginalny prezent lub zainwestować z myślą o przyszłych transakcjach.

Previous post Lodówka jak płótno? Samsung Bespoke.
Aplikacje Next post Najlepsze aplikacje 2022 – czego szukają współcześni użytkownicy?