July 24, 2024
Aplikacje

Najlepsze aplikacje 2022 – czego szukają współcześni użytkownicy?

Trudno spotkać obecnie kogoś, kto jest w stanie rozstać się ze swoim smartfonem na dłużej. Komórka przestała być jedynie telefonem, choć dalej służy w dużej mierze do kontaktowania się ze światem – przez połączenia głosowe, czaty, social media, komunikatory, SMSy. Smartfony muszą nadążać za każdą nowinką technologiczną, a najczęściej używane aplikacje świetnie oddają charakter naszych czasów. Zobacz sam!

Rozrywka

Już od wielu lat prym wiodą tu aplikacje YouTube’a, Neflixa, Spotify itp., czyli te, dzięki którym możemy w dowolnym miejscu oglądać filmy i słuchać ulubionej muzyki. Nie przeszkodziły tu nawet dodatkowe reklamy, czy zapowiadane ograniczenia dzielenia haseł (mowa oczywiście o Netflixie).

Jeśli chodzi o gry, pojawia się coraz więcej tytułów VR, gdzie telefonu można używać jako tańszego zamiennika gogli. Tu jednak jest jeszcze sporo pracy do wykonania…

Co ciekawe, w rankingach gier na telefony znajdziemy głównie proste tytuły w klimacie Coin Master lub Tomb of the Mask, w stylistyce najstarszych platformówek.

Aplikacje
Źródło: https://www.bluestacks.com/blog/app-reviews/tomb-mask-game-review-en.html

Lifestyle

Bez wątpienia nie możemy się obejść bez aplikacji do obsługi urządzeń – smartwatchy i opasek, sprzętów domowych itd. Niemal cała elektronika może być wspomagana z udziałem telefonu. Dla wielu z nich jest wręcz niezbędna.

W top listach nie zabrakło też miejsca dla edukacji. Z Duolingo uczył się niemal każdy, a przyszli muzycy korzystają np. Simply Guitar. Oczywiście upłynie jeszcze trochę czasu, zanim aplikacje zastąpią żywych nauczycieli, jednak z roku na rok spełniają swoje role coraz lepiej.

Hobby i nauce służą też wszelkie symulatory i „żywe” galerie (Stellarium Mobile: Mapa Gwiazd).

Aplikacje
Żródło: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.noctuasoftware.stellarium_plus&hl=pl&gl=US&pli=1

AI (Artificial Intelligence)

Sztuczna inteligencja to obszar, w którym szczególnie dobrze widać postępy. Anima lub Replika mogą być świetnymi kompanami w codziennym życiu, a dzięki licznym źródłom (rozmowom z użytkownikami), coraz bardziej przypominają żywe osoby.

Oczywiście nie każdy jest gotowy na tak osobiste kontakty z botami. Może za to korzystać z aplikacji rozpoznających różne obiekty – rośliny, owady, ptaki – lub tworzyć z pomocą sztucznej inteligencji obrazy. Ta zabawa stała się szczególnie popularna po premierze DALL-E!

Aplikacje
Źródło: https://vapor95.com/blogs/darknet/i-tried-the-my-ai-friend-app-for-a-week-and-here-s-what-i-found

Dzięki aplikacjom szybciej sprawdzamy wiadomości, robimy zakupy, liczymy kalorie… Chcemy mieć wszystko pod kontrolą i w zasięgu ręki. Toplisty aplikacji z roku 2022 dowodzą, że technologia rozwija się w tym kierunku. Same zestawienia są też świetnym dokumentem naszych czasów. Jesteśmy nowocześni, ale bardzo sentymentalni. Wciąż lubimy stare gry i książki. Dajemy technologii czas na rozwój i nie próbujemy na siłę poszukiwać najnowszych rozwiązań w każdym aspekcie życia. Wszystko przyjdzie z czasem. Sądząc po aktualnym tempie, kolejny rok może nas naprawdę zaskoczyć!

NFT Previous post NFT w wydaniu Poczty Polskiej
Next post Co słychać w Boston Dynamics? – Wideo.