May 28, 2024
Lenovo

Lenovo ThinkReality VRX – VR dla firm

Technologia VR kojarzy się głównie z rozrywką. Jest oczywiście wykorzystywana w wielu innych dziedzinach. Lenovo postanowiło skierować swoją ofertę do firm, szczególnie tych, przechodzących na pracę zdalną.

Lenovo
Żródło: Lenovo

ThinkReality VRX daje możliwość uczestniczenia w konferencjach i szkoleniach, a także wspólnego projektowania z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki 4 kamerom gogle umożliwiają śledzenie 6DoF (6 Degrees of Freedom), czyli na bazie 6 rodzajów ruchu. Lenovo współpracuje też z ENGAGE XR – platformą Metaverse.

Z racji przeznaczenia biurowego ThinkReality VRX zaprojektowano tak, by wyglądały elegancko i miały możliwie niewielki rozmiar, przy zachowaniu pełnej funkcjonalności.

Czy pomysł sprawdzi się w fimach? VR to przyszłość i trudno byłoby temu zaprzeczyć. Nowe urządzenia są potrzebne. Należy tworzyć je dla konkretnych środowisk, ponieważ nawet niewielka zmiana w projekcie może okazać się kluczowa. Rynek VR nie jest jeszcze tak wielki, jak można by się spodziewać, dlatego każdy dedykowany produkt może okazać się długo wyczekiwanym rozwiązaniem dla danej branży.

Microsoft Previous post Program „My Digital Life” – jak Microsoft inwestuje w polską cyfryzację
Pokemon Next post Pokemon Scarlet i Violet – czy błędy techniczne odstraszą fanów kultowej serii?