February 24, 2024

FBI namierzyło porwaną dziewczynkę dzięki Nintendo Switch.

Kolejny ciekawy przypadek współpracy organów ścigania z wielkim koncernem – Nintendo twórcą konsoli Nintendo Switch opisał serwis Kotaku.com

14 letnia ofiara poznała swojego oprawcę – wówczas 28 letniego mężczyznę na platformie Omegle. Mężczyzna przejechał prawie 3000 km do swojej internetowej „koleżanki” którą finalnie uprowadził i więził przez 11 dni w sierpniu 2022 roku.

Rodzina zgłosiła zaginięcie i rozpoczęły się intensywne poszukiwania dziewczynki, jednak bezskuteczne. Dopiero gdy jedna z koleżanek zauważyła że porwana dziewczyna jest Online na platformie Nintendo Switch zgłosiła ten fakt organom ścigania.

W tym przypadku FBI czyli organ poszukujący natychmiast wystąpił do operatora konsoli czyli marki Nintendo o pomoc w udostępnieniu adresu IP.

Jak się okazało ofiara uruchomiła konsolę aby obejrzeć filmy na platformie YouTube i pobrać grę.

Na skutek współpracy na linii FBI – Nintendo udało się ustalić adres IP Switcha i namierzyć dokładną lokalizację co spowodowało aresztowanie porywacza.

Jak widać cyfrowy ślad istnieje w wielu urządzeniach i dzięki czujności koleżanki ofiary i dobrej współpracy organów ścigania oraz koncernu Nintendo udało się odnaleźć porwaną i skazać porywacza na wieloletnią odsiadkę w zakładzie karnym.

Opracowane na podstawie informacji z Kotaku.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Finlandia – wprowadza pierwszą na świecie wyspę „Bez telefonów”.
Next post Haptyczne kombinezony dają nadzieje osobom niesłyszącym na odczuwanie muzyki.

Chcesz być na bieżąco?

Obserwuj nas również na facebooku!


This will close in 12 seconds