May 28, 2024

FBI namierzyło porwaną dziewczynkę dzięki Nintendo Switch.

Kolejny ciekawy przypadek współpracy organów ścigania z wielkim koncernem – Nintendo twórcą konsoli Nintendo Switch opisał serwis Kotaku.com

14 letnia ofiara poznała swojego oprawcę – wówczas 28 letniego mężczyznę na platformie Omegle. Mężczyzna przejechał prawie 3000 km do swojej internetowej „koleżanki” którą finalnie uprowadził i więził przez 11 dni w sierpniu 2022 roku.

Rodzina zgłosiła zaginięcie i rozpoczęły się intensywne poszukiwania dziewczynki, jednak bezskuteczne. Dopiero gdy jedna z koleżanek zauważyła że porwana dziewczyna jest Online na platformie Nintendo Switch zgłosiła ten fakt organom ścigania.

W tym przypadku FBI czyli organ poszukujący natychmiast wystąpił do operatora konsoli czyli marki Nintendo o pomoc w udostępnieniu adresu IP.

Jak się okazało ofiara uruchomiła konsolę aby obejrzeć filmy na platformie YouTube i pobrać grę.

Na skutek współpracy na linii FBI – Nintendo udało się ustalić adres IP Switcha i namierzyć dokładną lokalizację co spowodowało aresztowanie porywacza.

Jak widać cyfrowy ślad istnieje w wielu urządzeniach i dzięki czujności koleżanki ofiary i dobrej współpracy organów ścigania oraz koncernu Nintendo udało się odnaleźć porwaną i skazać porywacza na wieloletnią odsiadkę w zakładzie karnym.

Opracowane na podstawie informacji z Kotaku.com

Previous post Finlandia – wprowadza pierwszą na świecie wyspę „Bez telefonów”.
Next post Haptyczne kombinezony dają nadzieje osobom niesłyszącym na odczuwanie muzyki.