June 22, 2024

Haptyczne kombinezony dają nadzieje osobom niesłyszącym na odczuwanie muzyki.

Haptyczne kombinezony mogą sprawić iż osoby które są niesłyszące będą mogły brać udział w koncertach i dosłownie „czuć” muzykę.

Takie wydarzenie odbyło się podczas Silent Disco w Lincoln Center w Nowym Jorku w sobotę, 1 lipca 2023 r.

Uczestnicy imprezy byli ubrani w specjalne haptyczne kombinezony które dzięki integracji z DJ-em imitowały wibracje dzięki którym osoby bawiące się podczas koncertu mogły „poczuć” muzykę.

Haptycznym DJ-em tego wieczoru był Paddy Hanlon, współzałożyciel Music: Not Impossible.

„To, co robimy, to pobieranie sygnału od DJ-a i możemy wybierać i miksować to, co chcemy, i wysyłać to do różnych części ciała” – powiedział.

źródło: Lanna Apisukh for NPR – npr.org

Osoby uczestniczące w tym wydarzeniu były zachwycone, jedna z uczestniczek stwierdziła:

„To jest fajne, ponieważ nigdy nie jestem do końca pewna, czy słyszę to, co słyszą inni ludzie, więc to niesamowite, kiedy te subtelności docierają do mojego ciała”.

Warto dodać że na wydarzeniu było 75 kombinezonów które były dostępne dla wszystkich. Każdy mógł go wypożyczyć, niezależnie od tego, czy był słyszący, niedosłyszący czy głuchy, a kolejka do wypróbowania ich ciągnęła się wokół gigantycznej kuli dyskotekowej zawieszonej nad kultową fontanną Lincoln Center.

źródło: Lanna Apisukh for NPR – npr.org

To kolejna świetna wiadomość ze świata nowoczesnych technologii dla osób z niepełnosprawnością, dzięki którym rośnie szansa na poprawę komfortu życia i doznawanie wcześniej nie znanych bodźców.

opracowane na podstawie informacji ze strony npr.org

Previous post FBI namierzyło porwaną dziewczynkę dzięki Nintendo Switch.
Next post Egzoszkielet który jest postrachem arm wrestlerów (Wideo).