June 22, 2024
Fortnite

Epic Games zapowiada otwarcie sklepu Epic Games Store na iOS w Europie w roku 2024

Firma Apple ogłosiła istotne modyfikacje w rozpowszechnianiu aplikacji w swoim sklepie iOS App Store w krajach Unii Europejskiej. Firma otwiera swój mobilny system operacyjny na alternatywne sklepy z aplikacjami.

Choć obecnie ta zmiana obejmuje jedynie 27 państw członkowskich UE, to Epic Games już planuje powrót z popularną grą Fortnite. Epic Games poinformowało, że jeszcze w bieżącym roku wprowadzi własny Epic Games Store na systemie iOS, umożliwiając dostęp do ich przebojowej gry typu Battle Royale. Data oficjalnego uruchomienia sklepu nie została jeszcze podana ale ma to mieć miejsce w roku 2024.

Ta informacja ma bardzo duże znaczenie i napawa optymizmem fanów Fortnite , zwłaszcza biorąc pod uwagę historię konfliktu między Apple a Epic Games. Przypomnijmy, że w 2020 roku Apple usunął Fortnite z App Store w wyniku naruszenia zasad platformy, które zabraniały omijania systemu płatności firmy Apple. Potencjalną przeszkodą dla nowego Epic Games Store na iOS może być fakt, że Apple będzie nadzorować zewnętrzne sklepy z aplikacjami i musi zatwierdzić propozycję Epic.

Dodatkowo, dzięki nowym regulacjom wynikającym z unijnej ustawy o rynkach cyfrowych (DMA), będzie możliwe korzystanie z aplikacji do strumieniowego przesyłania gier na iOS. Oznacza to, że w tym roku najprawdopodobniej zobaczymy na iOS także takie usługi takie jak Xbox Cloud Gaming i Nvidia GeForce Now.

Samsung OLED Previous post Samsung OLED najchętniej kupowane w Polsce w 2023 roku
Next post Promocja – Dreame D9 MAX do 29 stycznia 2024 taniej o 30%!