June 22, 2024
Samsung OLED

Samsung OLED najchętniej kupowane w Polsce w 2023 roku

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez firmę Samsung, ich telewizory Samsung OLED osiągnęły imponujące rezultaty sprzedażowe zaledwie 18 miesięcy po swoim debiucie. W roku 2023 stały się liderem na polskim rynku pod względem wartości sprzedanych produktów. Odbiorcy byli zachwyceni głęboką czerń, czystą bielą i niezwykle intensywnymi kolorami, które wspólnie tworzą oszałamiający, kinowy obraz.

W maju 2022 roku miała miejsce premiera telewizorów OLED z zastosowaniem technologii kropek kwantowych. Te telewizory zdobyły ogromną popularność w niezwykle krótkim czasie, wyprzedzając tym samym konkurencyjne firmy, które wcześniej wprowadziły podobne modele. W roku 2023 seria telewizorów OLED została rozszerzona, teraz obejmuje modele: S90C, S92C i S95C, dostępne w rozmiarach przekątnych od 55” do 77”.

Zgodnie z raportem firmy Samsung, telewizory OLED w Polsce odniosły sukces w 2023 roku, zajmując pozycję lidera w swojej kategorii pod względem wartości sprzedaży, osiągając imponujący udział rynkowy na poziomie 31%. Szczególnie popularne okazały się duże i bardzo duże telewizory Samsung OLED o przekątnej 65 i 77 cali, które stanowiły imponujące 57% sprzedaży pod względem ilości. Warto zauważyć, że grudzień był najbardziej obfitym miesiącem, gdzie blisko 40% sprzedanych modeli OLED to produkty firmy Samsung, zarówno pod względem wartości, jak i ilości.

Samsung zapowiada więcej modeli w roku 2024

Podczas targów CES 2024 zapowiedziano cztery nowe modele telewizorów OLED, a mianowicie S95D, S94D, S90D i S85S. Najwyższy z nich, czyli S95D, wyróżnia się ogromnym 77-calowym ekranem, cechującym się doskonałym odwzorowaniem szczegółów, wysoką częstotliwością odświeżania klatek i intensywnym, żywym obrazem. Wyświetlacz ten został zoptymalizowany, by być o 20% jaśniejszym w porównaniu do poprzednich modeli, co przekłada się na głębokie i bogate odcienie czerni. Dodatkowo, sztuczna inteligencja wspomaga uzyskanie wierności kolorów, które są tak czyste, że zdobyły certyfikat Pantone Validated™.

Oferty telewizorów Samsung OLED

Jeżeli chcielibyście zakupić telewizor Samsung OLED serii S, sprawdźcie poniższe oferty.

Oferty telewizorów Samsung QLED S90C 55-calowych

Oferty telewizorów Samsung QLED S90C 65-calowych

Oferty telewizorów Samsung QLED S95C 77-calowych

(Artykuł opracowany na podstawie informacji prasowych firmy Samsung)
Pełną informację prasową znajdziecie TUTAJ

Previous post 97 % ankietowanych deklaruje korzystanie ze smartfonów!
Fortnite Next post Epic Games zapowiada otwarcie sklepu Epic Games Store na iOS w Europie w roku 2024