June 22, 2024

Niepokojące wyniki badań w USA dotyczące zdrowia pracowników i dyrektorów technicznych.

All Points North, ośrodek leczenia uzależnień w Kolorado, opublikował niepokojący raport analizujący wyniki ankiety przeprowadzonej przez Censuswide wśród 501 dyrektorów technicznych pracujących w firmach zatrudniających ponad 1000 pracowników.

Ankieta pod tytułem „Raport o zdrowiu psychicznym w technice 2023” została przeprowadzona między 27 kwietnia 2023 r. a 15 maja 2023 r.

Wyniki nie napawają optymizmem, wykazały one wysokie wskaźniki intensywnego spożywania alkoholu lub zaburzeń związanych z alkoholem, używania i nadużywania substancji łagodących stres, oraz złego stanu zdrowia psychicznego wśród pracowników szczebla kierowniczego.

Z badań wynika iż osoby na stanowiskach kierowniczych są bardzo zestresowane, mają problemy z alkoholem a 45% przyjmuje środki przeciwbólowe, wynika z nowego badania.

Widmo zwolnień, spowolnienie gospodarcze, długie godziny pracy to tylko jedne z niektórych najczęściej podawanych powodów stresogennych.

Dodatkowym czynnikiem jest także strach o dalszy los swoich karier.

Co ciekawe jednym z czynników niekorzystnych jak podawali ankietowani jest zbyt szybki rozwój sztucznej inteligencji co może przyczynić się do redukcji niepotrzebnych etatów.

Raport APN wykazał, iż 77% dyrektorów twierdzi, że zwolnienia negatywnie wpłynęły na ich zdrowie psychiczne, a 74% martwi się, o ulepszenia w zakresie sztucznej inteligencji które sprawią, że ich stanowiska staną się przestarzałe.

Długie godziny pracy i wysoki poziom stresu powodują, że kadra kierownicza sięga po substancje psychoaktywne. Powszechne jest również używanie środków pobudzających i nasennych, odpowiednio 34% i 35%, zgodnie z ustaleniami raportu.

Dodatkowo 51% respondentów deklaruje palenie papierosów lub waporyzatorów nikotynowych w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Oczywiście jest to badanie przeprowadzone w USA więc ciężko mówić o skali i rozmiarze problemu w Polsce, jednak trend jest wyraźnie negatywny.

Opracowane na podstawie informacji ze strony Businessinsider.com

One thought on “Niepokojące wyniki badań w USA dotyczące zdrowia pracowników i dyrektorów technicznych.

  1. Świetny artykuł. Jestem zachwycony, że wszedłem na ten wpis. Wielu osobom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na poruszany przez siebie temat, ale tak nie jest. Stąd też moje pozytywne zaskoczenie. Chcę podziękować za Twoje działania. Będę polecał to miejsce i często wpadał, by poczytać nowe rzeczy.

Comments are closed.

Previous post Różnica między Qwerty a Qwertz, czy każdy kraj ma swoj układ klawiaturowy?
Next post listwa antyprzepięciowa po co jest, i czy warto ją mieć?