May 28, 2024

Energia wiatrowa oraz słoneczna w Danii osiągnęła 67% udziału w pierwszym półroczu.

Green Power Denmark, na podstawie danych Energinet podał iż od stycznia do czerwca czyli w pierwszej połowie 2023 roku turbiny wiatrowe i panele słoneczne w Danii wygenerowały rekordową ilość energii elektrycznej, odpowiadając za 67% zużycia energii w całym kraju.

Rekordowa produkcja energii wiatrowej i słonecznej, w połączeniu ze zmniejszonym zużyciem energii elektrycznej w związku z kryzysem energetycznym, spowodowała wzrost udziału zielonej energii elektrycznej z 60% w 2022 r. do 67% w pierwszych sześciu miesiącach 2023 r.

Turbiny wiatrowe i panele słoneczne wyprodukowały 11,4 TWh w pierwszej połowie roku, co stanowi wzrost o 30% w porównaniu z czterema laty temu.

Dania planuje w następnych latach dojść do poziomu produkcji energii elektrycznej w 100% ze źródeł OZE.

„W nadchodzących latach musimy kontynuować zieloną transformację przemysłu i sektora transportu oraz dostarczać zielonej energii reszcie Europy z korzyścią dla klimatu, naszych przedsiębiorstw i duńskiego społeczeństwa. To wymaga znacznie większej liczby turbin wiatrowych i paneli słonecznych” – powiedział Thomas Aarestrup Jepsen z Green Power Denmark.

Parę dni temu pisaliśmy również osobny artykuł o OZE, poniżej:

Opracowane na podstawie informacji ze strony: renewablesnow.com

One thought on “Energia wiatrowa oraz słoneczna w Danii osiągnęła 67% udziału w pierwszym półroczu.

Comments are closed.

Previous post Słuchawki douszne, i dokanałowe czy aby na pewno są bezpieczne?
źródło: Volkswagen Group of America Next post Volkswagen testuje nowe autonomiczne „dostawczaki” ID Buzz w Teksasie.