June 22, 2024

Elektryk dla Amerykanina? Rośnie sprzedaż pojazdów typu plug-in – Ciekawe wyniki badań.

Jak donosi serwis ucsusa.org W Kalifornii średnio aż 1 na 4 sprzedane nowe samochody to elektryk.

Z badań wynika iż co 4 samochód który został zakupiony jako nowy to elektryk typu Plug-In.

Kolejną oznaką zachodzących szybkich zmian jest to, że po raz pierwszy Tesla była najlepiej sprzedającą się marką w Kalifornii, wyprzedzając Toyotę w walce o pierwsze miejsce. Tesla Model Y był również najlepiej sprzedającym się modelem samochodu osobowego lub ciężarowego w Kalifornii, ponad dwukrotnie zwiększając sprzedaż najlepiej sprzedającego się samochodu benzynowego (Toyota Camry) i ciężarówki/SUV (Toyota RAV4).

Podczas gdy ogólna sprzedaż pojazdów elektrycznych w całym stanie jest imponująca, region San Francisco-Oakland Bay Area przenosi się jeszcze szybciej na samochody elektryczne i ciężarówki.

W drugim kwartale 2023 r. ponad 40% sprzedaży nowych samochodów w hrabstwach Alameda, Santa Clara i San Francisco stanowiły samochody elektryczne typu plug-in.

Pytaniem jest czy trend rozwinie się na dalsze rejony USA czy utrzyma się tylko w okolicach doliny krzemowej która przecież słynie z zamiłowania do najnowszych technologii z racji na siedziby wielu amerykańskich potentatów branży technologicznej.

Previous post Baldurs Gate 3 był przygotowany na 100 000 graczy jednocześnie, tymczasem wynik przeszedł oczekiwania producentów.
Next post Niewinna kobieta w ciąży mogła zostać skazana na skutek błędu oprogramowania.