May 28, 2024
Titan

Nowa supermocna hulajnoga elektryczna Titan E-Scooter od Splach.

Hulajnoga Titan E-Scooter firmy Splach została po raz pierwszy zaprezentowana na Indigogo w październiku 2022. Model łączy w sobie inne dwa modele tej firmy, także bardzo mocne hulajnogi Turbo oraz Transformer. Hulajnogi elektryczne znane są ze swojej raczej niestabilności w trudniejszym terenie. Firma Splach właśnie modelem Titan chce to zmienić ten fakt, nazywając nawet swój nowy model SUV-em świata hulajnóg.


Idą za tym konkretne parametry Titana, świadczące o tym, że miano SUVa może być uzasadnione. . Zacznijmy od pokładu – powierzchnia, na której może stać użytkownik owej hulajnogi, to aż 22 centymetry szerokości na 53,3 centymetry długości. Ma to zapewnić wystarczająco miejsca i dodatkową stabilność podczas jazdy po nierównych powierzchniach. Ale to nie koniec. Hulajnoga posiada system pełnego zawieszenia oraz 9-calowe opony, przystosowane do jazdy po każdym terenie (all-terrain). Skutkuje to całkiem dużym prześwitem i sugeruje możliwości zjeżdżania z krawężników.

Dodatkowe wyposażenie to LEDy. Jest ich na pokładzie kilka, wliczając te na bokach hulajnogi, których kolorem można sterować z poziomu aplikacji.


Kilka zdań o napędzie, bo tutaj jest się czym zachwycać. Hulajnoga wyposażona jest w dwa elektryczne silniki 1000 watowe. Razem są one w stanie zapewnić maksymalna moc na poziomie 2600 watow. Taka moc przekłada się na maksymalna prędkość w okolicy 60 km/h. Przyspieszenie jakie hulajnoga osiąga to z kolei 3.9 sekundy od zera do 48.3 km (30 mil).

Aby jednak można było dobrze operować hulajnoga w warunkach miejskich, to użytkownik ma do wyboru aż 12 trybów prędkości i 3 rodzaje przełożeń. A wszystko to wygodnie sterowalne z wyświetlacza LCD zamontowanego na kierownicy. Coś musi jednak dostarczyć energii tym mocnym silnikom. Mamy zatem i akumulatory. Według producenta jednostka o pojemności 20,8 Ah pozwala na przejechanie 70,8 km na jednym ładowaniu baterii.

Prędkość prędkością a zasięg zasiekiem. Ale jak się rozpędzi to i zahamować musi. Hamowanie więc. I tutaj nie ma kompromisów. Przednie i tylne kola wyposażone są w hamulce tarczowe oraz system E-ABS. Hulajnoga waży jednak nie mało bo 29 kg. A ładowność Titana to około 100 kg. Dwie osoby wiec sobie na niej na raz nie pojeżdżą, Chyba ze wyjątkowo lekkie osoby. I na koniec cena. Titana można juz miec za mniej więcej 1150 dolarów, co daje kwotę okolo 5 tysięcy PLN.

Poniżej filmik promocyjny od Splach Bike:

Źródło: Splach Bike
Previous post Neuralink planuje w przyszłym roku prowadzić testy na ludziach.
Samsung AX90 Next post Zadbaj o czyste powietrze w sezonie zimowym – Samsung AX90.