May 28, 2024

Amazon w Indiach zamyka opcje dostaw żywności.

Zakupy artykułów spożywczych z dostawą do domu? jest to powszechnie znana usługa w wielu miejscach na ziemi, taką opcję wprowadził Amazon około 3 lata temu w Indiach.

Światowy gigant rynku e-commerce poinformował iż do 29 Grudnia planuje zamknąć usługę Amazon Food którą wprowdził w Indiach.

Według Sanforda C. Bernsteina indyjski rynek dostaw żywności można oszacować na 20 miliardów dolarów.

Jak poinformowała firma Amazon „Nie podejmujemy tych decyzji lekko. Kontynuujemy te programy stopniowo, aby zająć się obecnymi klientami i partnerami, a także wspieramy naszych pracowników, których dotyczy to przejście. Amazon nadal koncentruje się na zapewnieniu naszej rosnącej bazie klientów najlepszych doświadczeń związanych z zakupami online dzięki największemu wyborowi produktów w doskonałej cenie i wygodzie”.

Ogłoszenie jest związane z planem restrukturyzacyjnym Amazona w Indiach.

Według nieoficjalnych informacji Amazon przegrywa rywalizację na rynku Indyjskim z flipkartem należącym do Walmarta. Ma również problem z dotarciem do mniejszych indyjskich aglomeracji.

Według analityków w raporcie dla klientów, wartość brutto Amazona w 2021 r. w tym kraju wynosiła od 18 do 20 miliardów dolarów, pozostając w tyle za 23 miliardami dolarów Flipkart-a.

Previous post Nowy wielozadaniowy odkurzacz Xiaomi Truclean W10 Ultra Wet Dry Vacuum
Next post Neuralink planuje w przyszłym roku prowadzić testy na ludziach.