May 28, 2024

Nowa konsola od Nintendo najwcześniej w drugiej połowie 2024 roku?

Nintendo planuje wypuścić nową konsolę która miała by być następcą Nintendo Switch.

Ze względu na spadający popyt na konsolę Nintendo producent planuje wprowadzić nowy produkt co jest zrozumiałym posunięciem.

Według informacji z serwisu ign.com Nintendo wypuści konsolę nowej generacji w drugiej połowie 2024 roku.

Nowa konsola ma być przeznaczona do użytku przenośnego podobnie jak Nintendo Switch, będzie wyposażona w ekran LCD tak aby zredukować jej koszty, ma być również wyposażona w gniazdo do kaset czyli na tzw „kartridże„.

Prezes Nintendo Shuntaro Furukawa wyjaśnił podczas prezentacji dla inwestorów, że firma nie rozważa nowego sprzętu w roku finansowym 2023/24, który kończy się 31 marca 2024 roku.

Firma informowała również o spadającej sprzedaży. Nintendo sprzedało blisko 18 milionów sztuk w ostatnim roku finansowym, w porównaniu z 23 milionami sprzedanymi rok wcześniej i 28 milionami rok wcześniej.

Utrzymanie tempa sprzedaży Switcha będzie trudne w siódmym roku” – powiedział Furukawa podczas prezentacji. „Nasz cel sprzedaży 15 milionów sztuk w tym roku podatkowym jest nieco naciągany, ale zrobimy co w naszej mocy, aby zwiększyć popyt w okresie świątecznym, abyśmy mogli osiągnąć cel”.

O dacie premiery będziemy informować na bieżąco.

Źródło: ign.com

Previous post Call Of Duty zbanowało ponad 14 000 cheaterów w ciągu 24 godzin!
Next post Naukowcy opracowują urządzenie do wykrywania Covid w pomieszczeniu.