June 22, 2024

Nowa karta sieciowa od TP-LINK! Archer TX201.

Firma TP-Link właśnie zaprezentowała nową kartę sieciową Archer TX201.

Pozwala ona na uzyskanie prędkości transmisji do 2,5GB/s oraz wykorzystani w pełni możliwości sieci przewodowej oraz łącza światłowodowego.

Jak informuje producent firma TP-LINK:

„Archer TX201 to karta sieciowa ze złączem PCI-E przeznaczona do komputerów stacjonarnych. Produkt zaprojektowano z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, jak gracze i streamerzy. Urządzenie gwarantuje minimalne opóźnienia w transmisji i brak lagów. Produkt będzie także idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy przesyłają duże pliki w sieci lokalnej, na przykład korzystając z serwera NAS”

źródło: tp-link.com

„Technologia 2,5GBase-T zapewnia płynne połączenia o prędkościach dochodzących do 2,5 Gb/s. Karta sieciowa automatycznie negocjuje prędkość połączeń, dzięki czemu jest wstecznie kompatybilna ze starszymi standardami sieciowymi – Gigabit Ethernet oraz Fast Ethernet. Produkt wspiera technologię QoS, która pozwala ustalić priorytety dla konkretnych użytkowników w sieci bądź programów. Karta sieciowa jest w pełni zgodna z systemami Windows 11/10/8.1/8/7, Windows Server 2022/2019/2016/2012/2008 R2 oraz z systemem Linux. Urządzenie wyposażono w funkcję Wake On LAN, która pozwala zdalnie wyłączać i włączać komputer”

Karta TP-Link Archer tx201 jest już dostępna do sprzedaży, jej cena oscyluje w granicach
około 110 PLN.

Opracowane na podstawie informacji od firmy TP-LINK.

Previous post Playstation VR2 – przedsprzedaż od 15 listopada.
Xiaomi Next post Xiaomi Smart Band 7 Pro – większy i mądrzejszy.