May 28, 2024

Nie wszyscy pracownicy zgadzają się z tym iż AI ułatwia pracę.

Rosnący boom na sztuczną inteligencję jest już nie tylko lokalnym trendem, a globalnym jednak ciekawe światło na AI i kwestie ułatwiania pracy rzucił materiał z serwisu cnn.com.

„To prawie podwoiło nasze obciążenie pracą” – tak skwitował jeden z właścicieli serwisów internetowych.

Clarke, redaktor i wydawca, powiedział, że niedawno musiał tymczasowo zamknąć internetowy formularz zgłoszeniowy dla swojego magazynu science fiction i fantasy, Clarkesworld, po tym, jak jego zespół został zalewany „fałszywymi zgłoszeniami” generowanymi przez sztuczną inteligencję.

„Właściwie to jeden z najgorszych okresów w historii jakie widzieliśmy” — powiedział Clarke o setkach treści tworzonych przez sztuczną inteligencję, które on i jego zespół muszą teraz ręcznie przeanalizować. W tym przypadku jest to problem ilości „fałszywych zgłoszeń” które napływają i muszą być rozpatrywane przez ludzi.

„To prawie podwoiło nasze obciążenie pracą” — dodał, opisując najnowsze narzędzia sztucznej inteligencji.

Jak widać wykorzystywanie ChatGPT może być również przez wielu ludzi w negatywny sposób np. do spamowania.

Oczywiście wiele osób wychwala ChatGPT jako fantastyczne narzędzie bo nim niewątpliwie jest, ale jak każde narzędzie ma też swoje negatywne strony.

„W ciągu najbliższych kilku lat główny wpływ sztucznej inteligencji na pracę będzie polegał na pomaganiu ludziom w wydajniejszym wykonywaniu ich pracy” — Tak niedawno skwitował rozwijającą się technologie AI – Bill Gates twórca m.in Microsoft.

Wczoraj pisaliśmy też inny artykuł o Sztucznej inteligencji warty przeczytania poniżej:

Previous post Czym jest sztuczna inteligencja? – zapytaliśmy o to sztuczną inteligencję.
Next post Android czy iOS – co i do czego wybrać?